10/12/2020

Charitativní aukce uměleckých lahví Pilsner Urquell 2020 (10. 12. 9:00)

Dobročinná aukce prémiových, ručně vyráběných pivních lahví je tradiční charitativní akcí, kterou pořádá Pilsner Urquell pro Centrum Paraple už od roku 2012. Každým rokem vznikne v jedné z předních českých skláren limitovaná edice deseti originálních lahví podle návrhu některého z renomovaných designérů. Lahve jsou každý rok v online aukci vydraženy ve prospěch Centra Paraple, které obdrží celou vydraženou částku na pomoc lidem s poškozením míchy a jejich rodinám.

Autorem letošních lahví je jeden z nejlepších českých designérů Michal Froněk, spoluzakladatel designového studia Olgoj Chorchoj. Ten si při návrhu aukčních lahví inspiroval hodnotami spolupráce a vzájemné pomoci, které stály u zrodu plzeňského ležáku a jsou velmi aktuální i v této době. Pro výrobu lahví si Michal Froněk přizval ke spolupráci sklářské mistry Milana Mana a Vlastimila Loušu, a také brusiče Milana Tůmu ze světoznámé sklárny Moser. Na uměleckých zátkách lahví pak pracoval s hodinářskou manufakturou Bohematic.

V letošním roce bylo mimořádně vyrobeno jedenáct lahví, které jsou symbolicky propojeny, takže společně vytváří jeden celek. V něm má každá láhev svou roli. Ta jedenáctá je o něco větší, stojí uprostřed a je objímaná deseti lahvemi, určenými pro letošní aukci. Stane se symbolem podzimní sbírky veřejnosti na portále HitHit. Pokud se v ní podaří nashromáždit potřebné prostředky, bude vybraná částka společně s jedenáctou lahví slavnostně předána Centru Paraple. Podobně jako myšlenka letošního projektu Aukčních lahví se sbírka ponese v duchu spolupráce a spojení sil. I z toho důvodu se Centrum Paraple společně s Pilsner Urquell spojilo s dalšími partnery projektu a připravilo si pro veřejnost unikátní dárky a exkluzivní zážitky. Dosud dražby Aukčních lahví vynesly 11 milionů korun.

Komentáře

 UU